Lenktynių trasoje lietuviško filmo „Pliusas“ aktoriai patyrė šoką – to nė vienas nesitikėjo
Įrašo data:
2018-06-04

lk_tiuningas-97-5b10ffc406d85

Pozityviausios lietuviškos kino komedijos „Pliusas“, kino teatruose „Forum Cinemas“ debiutuosiančios rugsėjo 6 d., aktorių komanda išmėgino vieną ekstremaliausių pramogų – važiavimą lenktyniniu automobiliu.

Tokią neįtikėtiną galimybę kūrybingam kolektyvui suteikė Lietuvos automobilių sporto meistras, dalyvaujantis įvairiose ralio ir „žiedo“ lenktynėse, daugkartinis Lietuvos ir Baltijos šalių čempionas Ramūnas Čapkauskas.

„Trasa, kurioje esame, yra viena įdomiausių. Žinau kiekvieną jos linkį ir duobutę“, – apie Kačerginėje esantį „Nemuno žiedą“ pasakojo sportininkas, per treniruotes ir varžybas susukęs jame apie 15 tūkst. kilometrų.

Jis aktorius patikino – automobiliai, kuriais važiuoja lenktynininkai, yra keturis kartus saugesni už įprastas transporto priemones.

lk_tiuningas-128-5b10ffd4c59f4

„Čia toks „buitinis“ automobiliukas, na, kuris nevažiuoja greičiau nei 300 kilometrų per valandą greičiu“, – prieš „kelionę“ trasa šmaikštavo R. Čapkauskas.

Jo galimybes „Nemuno žiedas“ trasoje ryžosi išmėginti ne vienas kino komedijos „Pliusas“ aktorius – Mindaugas Papinigis, Ramūnas Šimukauskas, Birutė Prekevičiūtė, Artūras Orlauskas, Donatas Šimukauskas, Gabrielė Malinauskaitė, Ironvytas. Visi jie lenktyninio automobilio keleiviais tapo pirmą kartą.

„Emocijos važiuojant tikrai užkyla. Kartais tikrai jauti, jog važiuojama „ant ribos“, – neslėpė M. Papinigis.

Jam pritarė ir Ironvytas, pasakojimą prisotinęs sodriais išsireiškimais: „Afigenai! Klasė! Va čia tai profų profas!“.

Aktoriai sutarė – automobiliui sukant posūkius žiedinėje trasoje spėta pagalvoti apie viską: ir apie R. Čapkausko profesionalumą, ir apie savo gyvenimą.

„Tikrai dar kartą važiuočiau! Esu šokusi su parašiutu, bet potyriai nesulyginami, kitokie“, – sakė G. Malinauskaitė.

Pozityviausia lietuviška kino komedija „Pliusas“ pradėta filmuoti 2017 – ųjų balandžio 18 d. Joje taip pat vaidina Ineta Stasiulytė, Martynas Kavaliauskas, Aurimas Meliešius, Daiva Lebeliūnaitė, Hana Šumilaitė, Ridas Žirgulis, Raimundas Šilanskas ir kiti.

Kol vyko kūrybinis procesas, filmo pavadinimas pasikeitė tris kartus. Pirmiausia jis pavadintas „Tiuningu“, vėliau – „Meilė. Miltai. Šulinys“, o visai neseniai komedija pakrikštyta „Pliusu“.

Senelio turtus besidalinantys broliai (R. Šimukauskas, D.Šimukauskas ir A.Orlauskas), pasididinti krūtinę trokštančios turtingo ūkininko dukra (Gabrielė Malinauskaitė) ir žmona (Daiva Lebeliūnaitė), netikėtas brolių radinys pakelėje bei dėl jo užvirusi kova su miesto mafijozais – visa tai tik dalis komedijos „Pliusas“ siužeto detalių. Herojai nuolat pateks į komiškas ir neįtikėtinas situacijas, kurių būtent tokios atomazgos vargiai besitikės net akiliausi žiūrovai.

Filmo režisierius Mark Goldman, žinomas Ukrainoje įvairių humoro šou scenaristas ir autorius, patikina – tai bus geriausia komedija sukurta pastaraisiais metais ir ne tik Lietuvoje: „Žiūrovai tikrai eis į mūsų filmą antrą kartą, nes nuotykių, netikėtų situacijų skaičius nesuskaičiuojamas“.

lk_tiuningas-108-5b10ffc8ba3c4

„Pliuso“ aktorių trupė „apkeliavo“ tikrai įspūdingas Lietuvos vietas – Vilnių, Trakus, Nemuno kilpų regioninį parką, Zarasus, Lyduvėnų tiltą ir ne tik. Daugiausiai scenų nufilmuota Kauno rajone Kaniūkų kaime.

„Mums nerealiai daug padėjo geriausių Kauno rajono ūkininkų Genutės ir Juozo Staliūnų šeima. Ir patarimais, ir technika ir rekvizitu. Ir už tai jiems nuoširdus ir didelis visos komandos ačiū“, – patikina juostos kūrėjai.

„Pliuso“ prodiuserių kompanija „Ferum lupum“ seniai palaiko ryšius su ukrainiečių autoriumi, bet tik dabar draugystė peraugo į bendrą projektą.

Filmo scenarijaus bendraautoriai – Ramūnas ir Donatas Šimukauskai. Scenarijų išvertė ir adaptavo Artūras Orlauskas. Juostos operatorius – Remigijus Velička.

www.zmones.lt