Nemuno žiedo trasoje – sraigtasparnio ir automobilio lenktynės
Įrašo data:
2014-09-18

Ir tai – ne šiaip treniruotė, o net kelių įskaitinių čempionatų ir varžybų etapai „Grand finals“ renginio metu.

Šiais metais tai – vienintelės čempionato varžybos, įvyksiančios vienintelėje Lietuvos trasoje. Lietuvos automobilių atviro čempionato, Baltijos šalių žiedinių lenktynių (BaTCC), ilgųjų distancijų – 555 km lenktynių ketvirti etapai ir žiedinių lenktynių pirmenybių paskutinis, šeštas etapas. Taigi, vienas savaitgalis – 4 skirtingos varžybos. Ir tai – ne visos atrakcijos ir pramogos, kurios laukia „Grand finals“ žiūrovų.

Pirmą kartą žiūrovai ir dalyviai galės išvysti ne šiaip lenktynes iš oro stebintį, bet ir jose dalyvaujantį kauniečiams puikiai atpažįstamą „Kauno grūdų“ sraigtasparnį. Trasoje jis susitiks su Baltijos šalių čempionu ir Lietuvos bei Latvijos sporto meistro vardą turinčiu Ramūnu Čapkausku ir jo kovai paruoštu BMW M3. Jau seniai juokaujama, kad R. Čapkauskas, matyt, galėtų apvažiuoti trasą naktį tik pažadintas ir užsimerkęs.

6 keleivius talpinantis, 10,68 metrų ilgio ir 3,34 metrų aukščio sraigtasparnis, sveriantis 1,377 kg, lengvai įsibėgėja iki 240 km/val., pagal technines galimybes turėtų pasiekti ir 287 km/val. Jo priešininko, BMW M3 automobilis – 3200 cm3 variklio savininkas, turintis 280 AG ir 300 N/m sukimo momentą. Lengvas, manevringas ir turintis patikimą bei tikrai patyrusį pilotą už vairo. Lenktynes tikrai bus smagu stebėti, suvokiant, kad vienur pranašumą turi sraigtasparnis ir jo pilotas, kitur – jau BMW ir jo vairuotojo.

Įsimintinos sraigtasparnio ir automobilio lenktynės numatomos sekmadienį, rugsėjo 28, pagrindinių „Grand finals“ lenktynių važiavimo dieną.

Apart unikalių lenktynių Kačerginėje, žiūrovams galimybė ne tik paspoksoti, bet ir sudalyvauti lenktynėse patiems: vidinėje Nemuno žiedo trasoje bus organizuojamos žiūrovų lenktynės su trimis identiškais, Europos čempiono A. Simaškos turimais BMW. Mechanikų komanda, kupinas kuro bakas, adrenalinas ir galimybė laimėti patogią vietą stebėti lenktynes ir iš dangaus, ir sėdint sraigtasparnyje.

http://www.delfi.lt/sportas/autosportas/nemuno-ziedo-trasoje-sraigtasparnio-ir-automobilio-lenktynes.d?id=65878846#ixzz3DgggDU99