Ramūnas Čapkauskas: „Ralistai geriausiai žino, kaip padaryti geras varžybas“
Įrašo data:
2015-09-07

Artėjantį savaitgalį vyks „DHL Rally Elektrėnai“ – pirmas Lietuvos istorijoje ralis tokiu pavadinimu.Jo organizatoriai – žinomi ralistai Ramūnas Čapkauskas ir Žilvinas Juršys. Varžybų trasos drieksis ralistams žinomomis vietomis, kuriose ne kartą vyko Vilniaus ir Kauno raliai.

„Kodėl man to prireikė? Beveik visi Baltijos šalyse vykstantys raliai organizuojami buvusių ar esamų lenktynininkų. Manau, būtent ralistai geriausiai žino, ko reikia dalyviams, ir moka organizuoti tokias varžybas“, – raliui skirtoje spaudos konferencijoje kalbėjo R. Čapkauskas.

Jis sakė, kad su Ž. Juršiu apie ralio organizavimą pradėjo svarstyti prieš 2 metus, tačiau tuomet nespėjo atlikti visų formalumų. Šiemet jie laimėjo Lietuvos automobilių sporto federacijos paskelbtą konkursą ir įgavo teisę organizuoti ralį „Kauno ruduo“, kurį vėliau pervadino.

Ralio miesto, Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis neslėpė, kad džiaugiasi tokiu ralistų žingsniu. Jis teigė, kad Elektrėnų ralis yra būtent jo idėja.

„Atėjo pas mane ralistai, sako – darysim „Kauno rudens“ ralį. O mes sakom, gal darom Elektrėnų ralį? Vis tiek daug trasų eina mūsų rajone. Tai ne naujos trasos, ne kažkoks atradimas, kadangi tomis pačiomis trasomis vykdavo ir Kauno, ir Vilniaus raliai“, – kalbėjo K. Vaitukaitis.

Pagrindinio renginio rėmėjo, krovinių gabenimo įmonės „DHL Lietuva“ generalinio direktoriaus Mindaugo Pivoriūno, šis žingsnis – eksperimentinis.

„Globaliai remiame automobilių sportą, ir F-1, ir NASCAR. Nusprendėme pabandyti Lietuvoje. Anksčiau rėmėme Ramūno komandą, o dabar nusprendėme ir jo organizuojamą ralį paremti“, – sakė „DHL Lietuva“ direktorius.

Tuo tarpu LASF prezidentas Romas Austinskas spaudos konferencijoje palinkėjo organizatoriams ištvermės ir išreiškė viltį, kad šis ralis taps dar vienomis puikiai Lietuvą reprezentuojančiomis lenktynėmis.

„Puiku, kad ralis yra toks kompaktiškas ir vyks tik vieną dieną. Tai leidžia sutaupyti nemažai lėšų tiek lenktynių žiūrovams, tiek ir dalyviams,“ – sakė R. Austinskas.

Pirmasis Elektrėnuose vyksiantis ralis – tai 8 greičio ruožai, kurie vyks šeštadienį, rugsėjo 12 dieną. Visi jie išdėstyti labai kompaktiškai ir vienas nuo kito nutolę nedaug. Dėl to ralio entuziastai turės galimybę pamatyti kone visus greičio ruožus.

Ralio greičio ruožai puikiai žinomi sirgaliams ir lenktynininkams bei įvardijami kaip legendiniai. Šiuos greičio ruožus lenktynininkai puikiai žino, nes juose vykdavo įvairūs raliai kone nuo lietuviško ralio ištakų.