we are the champions!!!
Įrašo data:
2014-09-20

Ramūnas Čapkauskas ir Tomas Šipkauskas

Ramūnas Čapkauskas ir Tomas Šipkauskas/Vytauto Pilkausko nuotrauka

Rugsėjo 20 dieną trisdešimt ralio ekipažų išsirikiavo prie ralio „Kauno ruduo“ starto linijos. Įveikęs septynis numatytus greičio ruožus rudenišku oru pasižymėjusį ralį laimėjo Ramūnas Čapkauskas ir Tomas Šipkauskas. Šis ekipažas pirmavo nuo pat pirmojo greičio ruožo.

Antroje vietoje liko Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas, atsilikęs nuo nugalėtojų 10,4 sek. Trečiąją vietą užėmė Benedikto Vanago ir Gretos Germanavičiūtės duetas. Jie nuo Ramūno atsiliko 41,9 sek.

Ketvirtas finišavo Vaidotas Žala, nusileidęs dvi minutes, o penketuką užbaigė Alexey Mersianov, atsilikęs dar 1 min. 22,6 sek.

Tarp viena ašimi varomų automobilių greičiausias buvo Karolis Raišys, kuris absoliučioje įskaitoje liko aštuntas. Antras buvo Karolio Šiugždinio ir Agnės Vičkačkaitės-Lauciuvienės ekipažas, kuris ir užbaigė dešimtuką.

Ralį iš viso baigė 21 ekipažas.

Ralio eiga

Ramūnas Čapkauskas jau pirmajame greičio ruože pradėjo diktuoti tempą, kuriame jis Beneiktui Vanagui „įvežė“ 8,5 sek., Giedriui Notkui – 9,2 sek., o Vytautui Švedui net 16,4 sek. Gaila, bet trečią rezultatą ralio pradžioje parodęs Giedrius Notkus turėjo pasitraukti iš kovos dėl automobilio gedimo.

Po antrojo greičio ruožo Ramūno persvara prieš Benediktą ir Vytautą buvo atitinkamai: 26,5 sek. ir 27,7 sek. Trečiajame greičio ruože Vytautas buvo greitesnis už Beną ir šoktelėjo į antrąją poziciją su 5,4 sek. persvara. Tuo tarpu Ramūnas jau  džiaugėsi 31 sek. atotrūkiu.

Ketvirtąjį greičio ruožą laimėjo Vytautas Švedas ir „nukirpo“ 2,9 sek. nuo Ramūno persvaros. Penktajame ruože jis buvo ir vėl greitesnis ir Ramūno atotrūkis sumažėjo iki 19,3 sek.

Šeštajame, asfaltiniame greičio ruože greičiausiai „skrido“ Benediktas Vanagas. Jis laimėjo šiame ruože prieš Vytautą 0,5 sek., o prieš Ramūną – 4,6 sek.

Likus paskutiniam greičio ruožui (toks pat, kaip šeštas), lyderius Ramūną ir Vytautą skyrė gana saugus atstumas – 15,2 sek.

Septintasis ruožas baigėsi Vytauto Švedo pergale, tačiau 4,8 sek. persvaros prieš Ramūną nepakako ir pastarasis tapo ralio „Kauno ruduo“ nugalėtoju.

(c) Vytautas Pilkauskas ir 98.lt